Tydzień bibliotek - Spotkanie uczniów z pisarzem

Wersja do wydruku
tydzień bibliotek

W ramach zbliżających się obchodów Tygodnia bibliotek, w poniedziałek 6 maja 2019 r. w  GBP w Brąszewicach odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem.

Pisarz jest autorem ponad 200 bogato ilustrowanych książek dla dzieci ukazujących się w pięciu wydawnictwach. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajki o zwierzętach, adresowane do najmłodszych czytelników.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Brąszewicach, Szkoły Podstawowej w Godynicach oraz Publicznego Przedszkola w Brąszewicach. Dzieci z uwagą słuchały zabawnych fragmentów bajek, a  potem z entuzjazmem odgadywały rymy i chętnie odpowiadały na zadawane przez autora zagadki. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane naklejkami, zakładkami i kalendarzami. Kto potrafił dokończyć rymowankę na podany temat otrzymał książkę.

Spotkanie minęło bardzo szybko w miłej, pełnej humoru i radości atmosferze, gdyż Pan Wiesław potrafi rymować  właściwie na zawołanie. Na koniec była okazja do nabycia książek ze specjalną dedykacją i autografem pisarza.

Tydzień bibliotek 2019

Tydzień bibliotek 2019

Tydzień bibliotek 2019

Tydzień bibliotek 2019