ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 7
Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu
Zjawisko/stopień zagrożenia Silny wiatr/ 1
Obszar województwo łódzkie powiat sieradzki
Ważność od godz. 05:00 dnia 02.02.2023 do godz. 10:00 dnia 02.02.2023
Przebieg Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%
Uwagi Brak.
Godzina i data wydania godz. 12:23 dnia 01.02.2023

pieniądze

Do 31 stycznia 2023 można składać wnioski o przyznanie stypendium, nagrody lub wyróżnienia sportowego.

Stypendia sportowe oraz nagrody i wyróżnienia są przyznawane osobom fizycznym zamieszkałym na terenie gminy Brąszewice, za wyniki sportowe uzyskane w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w roku 2022.

cyberbezpieczenstwo

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Komendą Główną Policji w ramach projektów: Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR oraz Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa Rynku Finansowego – CEBRF organizuje seminarium online: „Cyberbezpieczeństwo w kontekście zagrożeń występujących w Internecie, w szczególności oszustw na urządzeniach mobilnych”.

Bożenarodzenie (pixabay.com)

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas skłaniający do refleksji i podsumowań, a zarazem pochylenia się nad swoim życiem i dostrzeżenia tego, co w życiu jest najważniejsze. Wśród naturalnie budzących się wzruszeń przy blasku świec, pośród melodii pięknych, polskich kolęd i pastorałek życzymy, aby podczas tych Świąt – przy wigilijnym stole, w każdym z nas narodził się ponownie Jezus Chrystus – Boże Dziecię.

ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 87
Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu
Zjawisko/stopień zagrożenia Opady marznące/ 1
Obszar województwo łódzkie powiat sieradzki
Ważność od godz. 18:00 dnia 19.12.2022 do godz. 04:00 dnia 20.12.2022
Przebieg Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 90%
Uwagi Brak.
Godzina i data wydania godz. 11:46 dnia 19.12.2022

fotowoltaika - pixabay.com

Gmina Brąszewice ogłasza ostatni nabór uzupełniający na dofinansowanie Odnawialnych Źródeł Energii.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania deklaracji  uczestnictwa wraz z niezbędnymi załącznikami. Dokumenty uczestnictwa  dostępne są w Urzędzie Gminy w Brąszewicach oraz można pobrać je w załączonych poniżej plikach.

światło-betlejem (zródlo: https://swiatlo.zhp.pl)

Harcerze z 17 Drużyny Harcerskiej „Wojowie” z Godynic w dniu dzisiejszym odwiedzili Urząd Gminy w Brąszewicach przynosząc Betlejemskie Światło Pokoju pochodzące z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Światło to jest niesione przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty, obiegając cały świat jako znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Animator Kultury 2022

Z przyjemnością informujemy, że Chór Parafialny przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brąszewicach na wniosek Wójta Gminy Brąszewice otrzymał nagrodę zbiorową Starosty Sieradzkiego w kategorii „Ochrona kultury” za pracę na rzecz upowszechniania kultury. Nagrodę w imieniu Chóru odebrała Pani Olga Wódkowska.

Kickboxing

Mieszkaniec Gminy Brąszewice Aleksander Stawirej – trenujący w Klubie Sportowym Ziętek Team Brzeziny odniósł kolejny sukces. Podczas mistrzostw Europy seniorów w kickboxingu w tureckiej Antalyi Aleksander Stawirej wywalczył srebro w formule full contact w kategorii +91 kg.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.

Aleksander Stawirej

Strony