Święto Niepodległości

W dniu 11 listopada obchodzimy w całej Polsce 103. rocznicę odzyskania przez Nasz Kraj Niepodległości.

Narodowy Spis Ludnośći i Mieszkań  2021

Główny Urząd Statystyczny informuje, że  od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Linie kolejowe CPK

 

Informujemy o konsultacjach społecznych dot. Budowy linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź-Sieradz północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny - Kępno - Czernica - Wrocław Główny

 

pies

Mieszkańcy Gminy Brąszewice po raz kolejny mają możliwość skorzystania z darmowych zabiegów sterylizacji/kastracji psów i kotów.

Akcja odbywać się będzie w Schronisku dla Zwierząt w Wojtyszkach.  Każde zwierzę, które w ramach projektu zostanie wysterylizowane lub wykastrowane będzie też oznakowane mikroczipem na wypadek zaginięcia.

braszewice logo

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Gminy Brąszewice

Serdecznie dziękuję za uczestnictwo w spotkaniach dotyczących działalności samorządu gminnego, które odbyły się w dniach od 11 do 26 października. Podczas cyklu 11 spotkań omówione zostały zrealizowane i planowane inwestycje na terenie naszej Gminy oraz sprawy bieżące.

Bardzo dziękuję za udział, zadawanie pytań, sygnalizowanie problemów i wszystkie przeprowadzone rozmowy.

 

energia

Zamieszczone 25.10.2021 r.

Zgodnie z informacja zamieszczoną na stronie internetowej PGE Dystrybucja S.A. https://pgedystrybucja.pl/planowane-wylaczenia informujemy o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej:

Data i godz. planowanej przerwy / Nr wyłączonej stacji transformatorowej - Nazwa wyłączonej stacji transformatorowej /Miejscowości - ulice zasilane z wyłączonej stacji

29.10.2021 08.30-13.30 / 7-0794 / Przedłęcze / Przedłęcze

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od RE Bełchatów może nie dojść do wyłączeń w wyżej podanych terminach, a przewidywany czas przerwy oraz zakres wyłączenia planowanego może ulec zmianie.

Informacje o awaryjnych i planowych przerwach w dostawie energii, można również uzyskać pod bezpłatnym numerem 991 lub na stronie:
https://pgedystrybucja.pl/planowane-wylaczenia.

Kategorycznie zabronione jest podłączenie do budynków napięcia z jakiegokolwiek agregatu prądotwórczego oraz obcego źródła prądu np. sąsiedniego budynku, gdzie jest napięcie.

Za samowolne podłączenie i spowodowanie zagrożenia życia ludzkiego, tj. popełnienie przestępstwa przeciw bezpieczeństwu powszechnemu zgodnie z brzmieniem art. 156 i 164 Kodeksu Karnego, sprawcy grozi kara ustalona w/w przepisami oraz pozbawienie dostawy energii elektrycznej.

ostrzeżenia meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 78
Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie
Zjawisko/stopień zagrożenia Silny wiatr/ 1
Obszar województwo łódzkie powiat sieradzki
Ważność od godz. 12:00 dnia 22.10.2021 do godz. 20:00 dnia 22.10.2021
Przebieg Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%
Uwagi Brak.
Dyżurny synoptyk IMGW-PIB Michał Ogrodnik
Godzina i data wydania godz. 23:26 dnia 21.10.2021

droga sowizdrzały

Flaga i Godło RP

Zakończono inwestycję pn.: Przebudowa drogi gminnej nr 114137E w miejscowości Sowizdrzały.

Mieszkańcy miejscowości Sowizdrzały mogą już korzystać z nowej asfaltowej drogi, która pojawiła się w miejscu drogi tłuczniowej. W wyniku prac wykonano odcinek drogi o długości blisko 1000 m. Nowa nawierzchnia posiada szerokość od 3,5 m do 5,0 (w miejscu mijanki).

zlote gody

Pięćdziesiąt lat temu sakramentalne „Tak” powiedzieli sobie: Państwo Krystyna i Marian Brzęczek, Państwo Genowefa i Zdzisław Fabrowscy, Państwo Marianna i Józef Jaros, Państwo Halina i Jan Tokarek, Państwo Irena i Józef Wyrębscy, Państwo Helena i Tadeusz Żądło.

W dniu 12 października 2021 r. odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich z terenu Gminy Brąszewice, które w tym roku obchodzą swoje Złote Gody. Z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego pary małżeńskie zostały uhonorowane medalami przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

dzień edukacji narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty składam serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud i starania wkładane w wychowanie i edukację kolejnych pokoleń.

Gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytom życzę wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów, uznania i szacunku wychowanków, rodziców oraz całej gminnej społeczności.

Strony