lgd sukces - konsultacje

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania SUKCES zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU
Termin i miejsce spotkania:
28 września 2022 r. godz. 13:00 – sala konferencyjna Urzędu Gminy w Brąszewicach

 

LGD Sukces - konsultacje

 

 

konsultacje kdp

Informujemy o konsultacjach społecznych dot. Budowy linii kolejowej nr 85 na odcinku Łódź-Sieradz północny i linii kolejowej nr 86 na odcinku Sieradz Północny - Kępno - Czernica - Wrocław Główny

Konsultacje KDP

ostrzeżenie meteo

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 74
Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu
Zjawisko/stopień zagrożenia Silny deszcz z burzami/ 1
Obszar województwo łódzkie powiat sieradzki
Ważność od godz. 18:00 dnia 08.09.2022 do godz. 08:00 dnia 09.09.2022
Przebieg Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm, lokalnie 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%) 80%
Uwagi Brak.
Godzina i data wydania godz. 12:24 dnia 08.09.2022

jarmark powiatowy 2022

Starosta Sieradzki i Jednostki Samorządu Terytorialnego Powiatu Sieradzkiego zapraszają na imprezę plenerową.

Jarmark w tym roku organizowany jest pod hasłem: Czas na Zdrowie dlatego przygotowaliśmy dla mieszkańców szereg badań. W godzinach 14:00-18:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych, które będą rozlokowane na parkingu przy Domu Handlowym Warta oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sieradzu, wejście obok głównego wejścia do Starostwa.

sieradz na niebiesko

Fundacja Dzieciom "PUZZLE" w Sieradzu serdecznie zaprasza na wydarzenie "Sieradz na niebiesko".

W najbliższą niedzielę (28.08) w sieradzkim Centrum Informacji Kulturalnej będziecie mogli dowiedzieć się czym jest autyzm i jak nauczyć się z nim żyć. Start o godz.15:00.

Od 15:00 do 17:00 będziecie mogli skorzystać z bezpłatnych testów oraz porad.

droga wojtyszki

Flaga i Godło RP

Zakończono inwestycję pn.: Przebudowa drogi gminnej 114130E w miejscowości Wojtyszki.

W miejscu drogi tłuczniowej wykonano nawierzchnię asfaltową na długości 700 m. Przebudowany odcinek posiada szerokość od 3,5 m do 5,0 (w miejscu mijanki). Podczas realizacji zadania wykonano także obustronne pobocza, zjazdy do posesji, przepusty oraz odmulenie rowów.

pieniądze

Wnioski na stypendium szkolne na rok szkolny 2022/2023 można składać od 01.09.2022 r. 

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z  niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w  rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Festyn Dożynkowy 2022

Mieszkańcy wsi Przedłęcze oraz Proboszcz Parafii pw. Św. Marcina i Św. Zofii w Godynicach zapraszają na Festyn Dożynkowy w  Godynicach.

Rozpoczęcie o godzinie 14:00 w niedzielę, 14 sierpnia 2022 r.

Festyn Dożynkowy 2022

Nocny turniej

W nocy z 29 na 30 lipca 2022 r., na terenie kompleksu sportowego Orlik w Godynicach odbył się VII Nocny Turniej Piłki Nożnej. Do późnych godzin nocnych współzawodniczyło ze sobą 8 drużyn. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna „Goł Trans”,  drugie miejsce należało do „Bąbel Team”, a na ostatnim miejscu podium stanęła drużyna „LZS Brąszewice jr”.

Sędzią tego spotkania był Pan Alessio Tosoni.

Organizatorami Nocnego Turnieju byli: Lokalni Animatorzy Sportu (przy boisku „Orlik”), Urząd Gminy w Brąszewicach oraz Szkoła Podstawowa w Godynicach.

Strony