Kolejne dofinansowanie dla Gminy Brąszewice - Pracownia ekologiczna w SP Brąszewice

Wersja do wydruku
braszewice logo

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął Konkurs z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Nasze ekologiczne pracownie”, w ramach którego Gmina Brąszewice otrzyma dofinansowanie na projekt pt.: Utworzenie pracowni edukacyjnej pn. „Pracownia Młodych Ekologów” w Szkole Podstawowej w Brąszewicach.

W ramach realizacji zadania w Szkole Podstawowej w Brąszewicach zostanie utworzona pracownia ekologiczna, do której zostaną zakupione m.in.:
różnorodne pomoce dydaktyczne, rośliny doniczkowe, wyposażenie pracowni, takie jak np. krzesła, stoły, szafki oraz monitor interaktywny i wizualizer przenośny. Projekt obejmuje również położenie fototapety na jednej ze ścian oraz podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnej w danej sali. Nowa pracownia edukacyjna będzie wykonana do końca sierpnia 2020 r.

Maksymalna kwota dofinansowania z WFOŚiGW w Łodzi na utworzenie pracowni wynosi 35 943,00 zł, tj. blisko 90% wartości całego zadania. Pozostałą cześć tj. 4 014,61 zł stanowi wkład własny pochodzący z budżetu Gminy Brąszewice.