Konferencja prasowa dot. dotacji na adaptację budynku na Urząd Gminy

Wersja do wydruku
konferencja-gmina-braszewice

We wtorek, 8 października 2019 r. w Urzędzie Gminy w Brąszewicach odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli Wicemarszałek Senatu prof. Michał Seweryński, Poseł na Sejm RP Piotr Polak oraz Wójt Gminy Brąszewice Karol Misiak.

Spotkanie dotyczyło realizowanej przez Gminę Brąszewice inwestycji polegającej na przebudowie i adaptacji budynku po Szkole Podstawowej w Brąszewicach na budynek Urzędu Gminy.

W czasie wywiadu z ust parlamentarzystów padła deklaracja wsparcia Gminy Brąszewice pełną kwotą, o jaką Wójt Gminy wnioskował. Jest to kwota 711 tysięcy złotych.

Uczestniczący w konferencji zgodnie wyrazili nadzieję, że inwestycja zostanie przeprowadzona skutecznie i bezproblemowo.

 

Aktualizacja: 10 października 2019 r.

W nawiązaniu do konferencji, która odbyła się w Urzędzie Gminy w Brąszewicach 8 października 2019 r., w dniu dzisiejszym Pani Poseł na Sejm RP Beata Mateusiak – Pielucha przekazała Wójtowi Gminy Brąszewice Zarządzenie nr 170  Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego dotyczące przyznania Gminie Brąszewice dofinansowania na „Przebudowę, rozbudowę i nadbudowę istniejącego budynku szkoły wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek biurowy Urzędu Gminy w Brąszewicach”.

Przyznane dofinansowanie to kwota 711 085 zł.

Wójt Gminy Brąszewice pragnie serdecznie podziękować Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za udzielone wsparcie finansowe. Swoją wdzięczność kieruje również do Pana Wicemarszałka Senatu prof. Michała Seweryńskiego oraz Posła na Sejm RP Pana Piotra Polaka za okazaną pomoc przy tak ważnej dla Gminy Brąszewice inwestycji.

Konferencja Gmina Brąszewice