Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2022

Wersja do wydruku
11 listopada 2022

Obchody rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Brąszewice.

Świętowanie 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminie Brąszewice rozpoczęło się już 8 listopada br. podczas wieczorku patriotycznego zorganizowanego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brąszewicach, gdzie uczniowie przedstawili montaż słowno – muzyczny na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości.

11 listopada 2022

Kolejnego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Brąszewicach wraz z nauczycielami i przedstawicielami Urzędu Gminy w Brąszewicach odśpiewali Hymn Państwowy oraz złożyli kwiaty i znicz pod obeliskiem w Brąszewicach.

11 listopada 2022

11 listopada 2022

 

W Szkole Podstawowej w Godynicach w dn. 9 listopada br. odbyło się Ognisko Patriotyzmu, w którym udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice, strażacy z OSP Godynice oraz Orkiestra Dęta przy OSP Godynice. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem pieśni „Boże coś Polskę”. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana  przez uczniów Szkoły Podstawowej w Godynicach. Wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych oraz utworzeniu „żywej flagi”.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

11 listopada 2022

11 listopada 2022

 

W dniu 10 listopada br. nastąpiło również uroczyste podniesienie Flagi Państwowej na nowym maszcie umiejscowionym przy urzędzie Gminy w Brąszewicach zrealizowanym w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.

11 listopada 2022