Oficjalne oddanie do użytku boiska przy SP SPSK w Trzcince

Wersja do wydruku
boisko trzcinka

W dniu 17 października 2017 roku oddano oficjalnie do użytku nowo wybudowane boisko wielofunkcyjne przy Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich  im. św. Bernadetty Soubirous w Trzcince. W wydarzeniu tym uczestniczyli licznie zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 Mszą Świętą w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojkowie pod przewodnictwem biskupa diecezji kaliskiej – Teofila Wilskiego.
Po oficjalnym powitaniu gości przez Panią dyrektor Kamilę Kowalczyk na nowo wybudowanym obiekcie, nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, a biskup Teofil Wilski dokonał uroczystego poświęcenia obiektu.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na to, aby część oficjalna i artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów Szkoły odbyła się na nowym boisku.

Nowy obiekt to boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach areny 19,10 x 32,10 wyposażone w sprzęt sportowy, wysokie ogrodzenie oraz elementy małej architektury. Służyć będzie zarówno uczniom, jak i mieszkańcom Gminy Brąszewice. Całkowity koszt  inwestycji to 273 974,04  zł.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w powstanie obiektu sportowego.

Natomiast dzieciom życzymy rozwijania talentów i wielu sukcesów na niwie sportowej.