Przebudowa SUW Brąszewice

Wersja do wydruku

Trwają prace na Stacji Uzdatniania w Brąszewicach. Wykonano już roboty związane z rozbiórką starej stacji oraz widać efekty budowy nowego budynku. Obecnie wykonywane są mury i fundament, na którym jeszcze w tym roku stanie nowy budynek SUW.

W ostatnich dniach Gmina Brąszewice otrzymała informację o przyznaniu dofinansowania na zadanie pn. „Przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Brąszewice” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Gmina Brąszewice pozyskała środki w wysokości do 939 958,00 zł.

SUW Brąszewice


 

SUW Brąszewice

Rozpoczęły się już prace przy przebudowie i rozbudowie Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Brąszewice.

W pierwszym etapie będą wykonane roboty rozbiórkowe obecnego budynku stacji. Kolejne prace, które zostaną wykonane jeszcze w tym roku będą obejmować budowę nowego budynku SUW wraz z wykonaniem częściowo technologii i infrastruktury towarzyszącej oraz montaż zbiornika wód popłucznych. Do końca roku będzie wykonana również płyta pod wiatę na agregat.

Wszystkie prace wraz z odbiorami potrwają ok. 10 miesięcy.  W związku z przebudową istniejącej Stacji Uzdatniania Wody w Brąszewicach informujemy, że mogą występować tymczasowo spadki ciśnienia na wodociągach gminnych.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, a za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

SUW Brąszewice